Během studia

Magisterské studium

Za své studium, jehož běžná délka jsou 2 roky, jste povinni získat za předměty alespoň 120 kreditů. Předměty jsou děleny na povinné, povinně volitelné a volitelné. Povinně volitelné předměty jsou následně rozděleny do dvou bloků. Do bloku I patří předměty profilujícího základu, vybíráte si minimálně dva předměty ze čtyř. Nachází se zde předměty z Filozofické fakulty i z Fakulty informatiky. Z bloku II si vybíráte libovolně v minimální hodnotě 39 kreditů. Nabídka rozhodně není nudná a každý si zde najde “ to svoje ”.

K zajímavým předmětům patří například Odborná přednáška a exkurze I, díky kterému se dostanete do firem či institucí, kam se běžně nepodíváte. V minulosti například proběhla exkurze do IBM, Phonexie nebo do Ústavu pro jazyk český. Studenti si také měli možnost poslechnout přednášku pořádanou katedrou kybernetiky ze Západočeské univerzity v Plzni nebo přednášku zakladatele Českého národního korpusu a významného lingvisty – Františka Čermáka.

Z oblasti počítačové lingvistiky jsou zajímavé například předměty Počítačová lexikografie nebo Základy vývoje multiplatformích aplikací. V Počítačové lexikografii se naučíte, co je potřeba ke tvorbě slovníku a jakými nástroji a aplikacemi se slovníky tvoří dnes. Také si vyzkoušíte celý proces tvorby slovníku na vlastní kůži.

V Základech vývoje multiplatformích aplikací se formou skupinového projektu naučíte vytvořit jednoduchou aplikaci a zjistíte, jaká úskalí tvorba aplikace skrývá.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info