Projekty

Korektor byl vyvíjen v rámci projektu TL02000146 Webový pravopisný, gramatický a typografický korektor v programu ÉTA TA ČR (2019–2022). Na jeho realizaci se podílel tým autorů z Ústavu českého jazyka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (mezi nimiž nechyběla řada studentů a vyučujících na PLINu), Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR a Ústavu teoretické a komputační lingvistiky Univerzity Karlovy. 

Bez popisku

Vznikl v rámci bakalářské práce oboru Český jazyk se specializací počítačová lingvistika akreditovaném na FF MU. Jeho hlavní funkcí je demonstrace použití strojově zpracovaných dat pro výukové účely.

Aplikace obsahuje modul Hra. Ten generuje náhodné dílo a čtyři autory, z nichž právě jeden je autorem uvedeného díla. Úkolem hráče je poznat správného autora.

Studentský projekt agregace překladových slovníků.

Bez popisku

Vyjmenovaná slova y/ý (Ludmila Šikulová)

Víte, jaké je nejčastější vlastní jméno jméno s ypsilon? Myslíte si, že ypsilon po obojetných souhláskách píšeme ve vlastních jménech v češtině pouze výjimečně, pouze v několika jménech, která jsou uvedena ve vyjmenovaných slovech? Přesvědčte se sami!

Tento projekt vznikl jako součást bakalářské práce na popud Ústavu Českého národního korpusu.

Bez popisku

Projekt najdete zde.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info